Najnowszy sukces Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie to oceniony pozytywnie projekt biblioteki w konkursie Tablety w Twojej bibliotece. Wartość projektu wynosi 6312,36 zł. Celem projektu jest dostarczenie bibliotekom publicznym narzędzi, wiedzy i inspiracji niezbędnych do wprowadzenia usług mobilnych dla użytkowników, które wspierają tworzenie, uczenie się i dzielenie z innymi, a także promowanie wizerunku biblioteki jako instytucji nowoczesnej. Placówka otrzymała 3 tablety Apple iPad Air z centralą zabezpieczającą i stojakami oraz sprzętem pomocniczym. Projekt jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek, który realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Powołano również Biblioteczną Akademię Młodego Artysty, prowadzoną przez wolontariuszkę, w której „kształcą” się artystycznie dzieci w wieku 7- 13 lat. Wszelkie zajęcia artystyczne i zabawy twórcze mają duży wpływ na ogólny rozwój dzieci, pomagają rozwijać wyobraźnię, dają możliwość twórczego wyrażenia siebie, rozwijają talenty, ale także uczą współdziałania w grupie i pokazują alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. W Akademii dzieci poznają tajniki tradycyjnych technik plastycznych i rękodzielniczych, a cykl zajęć zakończy się pod koniec czerwca wielką wystawą prac i rozdaniem dyplomów. Pierwsze zajęcia już za nami, a prace młodych adeptów sztuki można obejrzeć w bibliotece. Serdecznie zapraszamy do naszego przybytki kultury, wiedzy, nauki i „sztuki”.

[av_gallery ids=’6219,6220,6221,6222,6223,6224,6225′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-24eh56′]