Dzień Kobiet w Gminie Będzino

W dniu 6 marca w sali widowiskowej GOK w Będzinie z inicjatywy Rad Sołeckich Będzina, Łekna, Będzinka, Kiszkowa, Komór, Skrzeszewa, Śmiechowa – Borkowic, OSP Będzina oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie odbyła się impreza z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, w której uczestniczyło prawie 200 pań z terenu całej Gminy.

Podczas uroczystości Z-ca Wójta pan Henryk Lubocki złożył życzenia wszystkim kobietom podkreślając ich rolę i znaczenie w funkcjonowaniu społeczeństwa gminy przede wszystkim jako liderów w swoich środowiskach oraz w wychowaniu i nauce dzieci i młodego pokolenia obywateli. Wspólnie ze strażakami z jednostki OSP w Będzinie jak również radnymi i sołtysami wręczył każdej z pań kwiaty, czekolady i kwiaty wykonane przez dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez placówki kultury. W trakcie spotkania podzielone zostały piękne i bardzo smaczne torty ufundowane przez Przewodniczącego Rady Gminy w Będzinie pana Andrzeja Nożykowskiego i Wójta Gminy pana Henryka Brodę. Tradycyjnie już, bo po raz piaty pani Elżbieta Góral Radna Rady Powiatu ufundowała i przeprowadziła zabawę /loterię/, podczas której, każda z pań mogła wylosować dla siebie drobny upominek.

Dla uczestniczek spotkania przygrywał zespół muzyczno wokalny „Janek i przyjaciele” z Koszalina umilając czas występami i wspólnym śpiewem z paniami zgromadzonymi na sali. Zespól składając życzenia paniom wykonał piosenkę Edwarda Hulewicza ,,Za zdrowie pań, panowie ..”czym podbił serca wszystkich pań do tego stopnia, że trudno było się rozstać po koncercie. Również swoje umiejętności pokazał zespół „Kwiaty polskie” z Tymienia i zespół „Zalesie’’ z Mścic.

Chciałbym podziękować wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy. Radnej Powiatu Koszalińskiego pani Elżbiecie Góral. Radnym Rady Gminy w Będzinie panom Andrzejowi Jóźwiakowi, Bogdanowi Staniak, Kazimierzowi Białek. Strażakom z OSP w Będzinie, Bankowi Spółdzielczemu w Będzinie, panom sołtysom Markowi Kalickiemu z Będzinka, Adamowi Śnieżko z Będzina, Bogdanowi Kostrzewa z Uliszek oraz wszystkim paniom, za przygotowanie bardzo smacznych ciast. Dziękuję również pracownikom (szczególnie paniom) GOK w Będzinie za przygotowanie i przebieg organizacyjny imprezy.

W tym roku obchody Dnia Kobiet w naszej Gminie zostały przedłużone, ponieważ w dniu 8 marca około 100 pań uczestniczyło w koncercie Krzysztofa Krawczyka z okazji 50 lecia pracy artysty na scenie, który odbył się na hali sportowej w Koszalinie. Można było usłyszeć przeboje z całego okresu twórczości artysty. Zaczęło się od piosenki „Jestem sobą”. Później był „Rysunek na szkle”. Obdarzony charyzmatycznym barytonowym głosem piosenkarz nie zawiódł oczekiwań i od pierwszego utworu złapał bardzo dobry kontakt z publicznością, która co chwilę miała okazję do głośnego aplauzu. Fani artysty mieli okazję posłuchać takich hitów jak „Parostatek”, „Byle było tak”, „Bo jesteś ty”, „Jak minął dzień” czy „Zatańczysz ze mną .Panie, które były na koncercie były usatysfakcjonowane i jeszcze w autokarze dało się usłyszeć piosenki z koncertu. Ponadto dochód z koncertu przeznaczony został na hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Rozprowadzeniem biletów oraz transportem uczestniczek imprezy zajął się Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie.
Jeszcze raz chciałbym życzyć paniom nie tylko w dniu ich święta – zdrowia, radości i jak najwięcej spokoju w codzienny przezwyciężaniu i rozwiązywaniu różnych, czasami trudnych problemów życiowych.

Dyrektor GOK
Jerzy Łuczak

[av_gallery ids=’6193,6194,6195,6196′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-2jab8w’]

opublikowano 12 marca 2015