Dnia 2.06.2012r. na boisku sportowym w Dobrzycy odbył się festyn sportowo – rekreacyjny zorganizowany przez Radę Parafialną, Koło Gospodyń Wiejskich, jednostkę OSP, Radę Sołecką i Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie w trakcie którego przeprowadzone zostały zawody dla klubów i świetlic wiejskich w różnego rodzaju grach, zabawach i konkursach /min. strzelanie do bramek, żonglerka piłką siatkową i nożną, rzuty do kosza , rzuty lotką, skakanie ze skakanką, slalom drużynowy, rzut woreczkiem do celu/. Po zaciętej rywalizacji, w której wzięło udział 8 świetlic środowiskowych zwyciężyła drużyna z Dobrzycy przed Będzinem i Strzepowem. Wszystkie drużyny i wszyscy uczestnicy indywidualnie otrzymali nagrody wręczone przez Z-cę Wójta Gminy Będzino Henryka Lubockiego i Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Koszalinie Jana Głodnego.

Dzieci obecne na festynie otrzymały gorący posiłek , napoje, lody ufundowane przez Radę Sołecką oraz mogły skorzystać z darmowej przejażdżki ciuchcią, zabawy na trampolinie i pałacu dmuchanym oraz jazdy samochodami terenowymi.

Po zawodach sportowych odbyły się prezentacje indywidualne i zespołowe piosenek i pieśni religijnych wykonywane przez dzieci z terenu gminy Będzino.

Swoje umiejętności ratowniczo gaśnicze zaprezentowała jednostka OSP z Dobrzycy jak również umożliwiła młodym uczestnikom festynu zapoznanie się ze sprzętem ratowniczym i wozami bojowymi.

W trakcie festynu odbywała się również loteria fantowa oraz działały stoiska z jedzeniem i napojami. O godzinie 20.oo pod kierownictwem ks. Proboszcza przeprowadzono losowanie głównych nagród loterii ufundowanych przez Zarząd Gminny PSL w Będzinie – rower, Wójta Gminy p. Henryka Brodę, państwo Paczkowskich i Lizutów, Bank Spółdzielczy w Będzinie, państwo Bigońskich i innych tajemniczych ofiarodawców. Po losowaniu rozpoczęła się zabawa taneczna trwająca do późnych godzin nocnych. W imprezie wzięło udział kilkaset osób z różnych miejscowości naszej gminy ale także osoby przyjezdne.