Gminny Dzień Dziecka w Dobrzycy

Dnia 28.05.2016 r. na boisku sportowym w Dobrzycy przy wspaniałej pogodzie odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie, Koło Gospodyń Wiejskich, jednostkę OSP i Radę Sołecką w Dobrzycy. W jej trakcie przeprowadzone zostały  zawody dla domów kultury i świetlic wiejskich w różnego rodzaju grach, zabawach i konkursach /min. sztafeta strażacka, strzelanie do bramek, żonglerka piłką siatkową i nożną, rzuty do kosza, rzut woreczkiem do celu i inne/. Po zaciętej rywalizacji, w której wzięło udział 8 świetlic środowiskowych zwyciężyła drużyna z Wierzchomina. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody wręczone przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzego Łuczaka, a zwycięska drużyna z Wierzchomina również Puchar Przechodni Dyrektora GOK.

Dzieci obecne na festynie otrzymały gorący posiłek w postaci kiełbasek i frytek, napoje, oraz mogły skorzystać z darmowych atrakcji jak zabawy w dmuchanych kulach, strzelanie do tarczy z łuku, możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim, udziału w warsztatach plastycznych. Nie brakowało też dzieci, które chętnie skorzystały z pomalowania twarzy, rąk czy też nóg. Jak się okazało dużym zainteresowaniem i atrakcją cieszyło się malowanie kolorowymi farbami płyt, z których zbudowane są wiaty przy placu zabaw i boisku sportowym w Dobrzycy. Efekt tej radosnej twórczości przekroczył nasz oczekiwania i jest do oglądania i podziwiania codziennie.

Po zawodach sportowych dla placówek przeprowadzone zostały konkursy sprawnościowe dla wszystkich chętnych. Rada Sołecka w Dobrzycy na czele z jej sołtysem Andrzejem Augustyniakiem ufundowała dla wszystkich dzieci przybyłych na imprezę lody.

Dziękujemy władzom Gminy, Wójtowi  Henrykowi Brodzie za sfinansowanie części przeprowadzonych atrakcji i życzenia skierowane do najmłodszego pokolenia mieszkańców naszej gminy.

Życzymy wszystkim dzieciom samych pogodnych i radosnych dni, szybkiego zakończenia roku szkolnego i wspaniałych długich wakacji.

Więcej zdjęć znajduje się tutaj