W dniu 14 marca 2015 r. w gronie rodziny i władz Gminy Będzino w miejscowości Strzepowo obchodzono Jubileusz 50-Lecia Pożycia Małżeńskiego Państwa Heleny i Edwarda Markiewiczów. W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Będzino Pan Henryk Broda, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dokonał aktu dekoracji Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Będzino Pani Krystyna Najdzion, która w imieniu Rady przekazała list gratulacyjny, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Będzinie Pan Piotr Frątczak oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Będzinie Dorota Kokłowska.

Te wspólne 50 lat Pożycia Małżeńskiego Par obchodzących swoje święto to symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Państwo Helena i Edward Markiewiczowie związek małżeński zawarli 13 lutego 1965 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dobrzycy.

Pani Helena wraz z rodziną przyjechała na terem Gminy Będzino do miejscowości Borkowice w marcu 1947 r. z miejscowości Rykoszyn k. Kielc, a Pan Edward wraz z rodzicami i 2 siostrami przyjechał z miejscowości Stare Wasiliszki (niedaleko Grodna) w listopadzie 1946 r. do miejscowości Strzepowo. Państwo Markiewiczowie pracę zawodową podjęli w 1961 r. w Szkole Podstawowej w Strachominie, Pani Helena jako nauczycielka, a Pan Edward jako kierownik Szkoły, a potem dyrektor, aż do osiągnięcia wieku emerytalnego. Bardzo aktywnie brali udział w życiu szkoły, organizowali liczne wycieczki dla uczniów, tworzyli zespoły taneczne. Ich wychowankowie startowali w licznych konkursach recytatorskich.

Za wyróżniającą pracę w szkolnictwie oboje otrzymali nagrody Ministra Edukacji Narodowej II stopnia. Państwo Markiewiczowie mają 2 córki oraz 2 wnucząt. Są wspaniałymi rodzicami, cudownymi i kochanymi dziadkami. Z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych jubileuszy.

Kierownik USC
Dorota Kokłowska

[av_gallery ids=’6380,6381,6382,6383′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-2cgosr’]