Państwo Zofia i Tadeusz Gilowie z Kazimierza Pomorskiego w dniu 26 lipca 2016 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Będzinie obchodzili Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

Wójt Gminy Będzino Pan Henryk Broda w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dokonał aktu dekoracji przyznawanymi medalami za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, Przewodniczący Rady Gminy w Będzinie Pan Andrzej Nożykowski przekazał list gratulacyjny.

Pani Zofia urodziła się Hucie Poręby obecne woj. podkarpackie. Wraz z ojcem i jego siostrą Teresą przyjechała w maju 1947 r. do Gąsek, obecnie gm. Mielno. Ojciec jako kierownik zarządzał gospodarstwem rolnym. W 1961 r. przeprowadzili się na teren Gminy Będzino do miejscowości Dobre. Pan Tadeusz urodził się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą obecne woj. Lubelskie. Po ukończeniu szkoły odbywał służbę wojskową w Unieściu. Państwo Gilowie poznali się na początku 1965 r. na zabawie w Dobrem. Małżeństwo zawarli 26.07.1966 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mścicach. Po ślubie wyjechali do Kazimierza Dolnego, tam urodziła im się córka Renata. W 1968 r. powrócili do m. Dobre. Oboje podjęli pracę w POHZ, Pani Zofia pracowała na kuchni,  a Pan Tadeusz w grupie remontowo-budowlanej. Oboje pracowali do osiągnięcia wieku emerytalnego.

Państwo Gilowie mają: córkę Renatę, syna Marka oraz 4 wnucząt: Łukasza, Michała, Anię i Marysię oraz prawnuczkę Michalinkę.

Miłość, szacunek, poświęcenie, liczne kompromisy. Chwile dobre i złe. Wspólny dom, rodzina, dzieci i wnuki. Tylko nieliczni mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim, dlatego też prosimy raz jeszcze przyjąć od przedstawicieli władz samorządowych gminy Będzino, najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu dalszych lat w zdrowiu, wzajemnej miłości i szacunku najbliższych Wam osób, by przeżyte wspólnie lata niosły ze sobą tylko dobre wspomnienia, a nadchodzące lata pozwalały spełniać marzenia i przeżywać kolejne jubileusze.

Wasze długoletnie pożycie małżeńskie dowodzi, że mimo upływu czasu, ciągłych zmian zachodzących w otaczającym nas świecie, sukcesów i porażek, jakie spotykają nas w życiu rodzina jest najważniejszą przystanią i ostoją, do której zawsze powinniśmy powracać.

Kierownik USC Dorota Kokłowska

[av_gallery ids=’11254,11255,11256,11257,11258,11259′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-228zth’]