Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

W dniu 23 czerwca 2012r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Będzinie obchodzono Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Państwa Wandy i Jerzego Koza z Mścic.

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Będzino Pan Henryk Broda, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego udekorował Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Pani Krystyna Najdzion Wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Będzinie, Pani Lucyna Parol Radna Radny Gminy w Będzinie oraz rodzina i przyjaciele Jubilatów.

Państwo Jerzy i Wanda Koza poznali się w 1961 r. na zabawie sylwestrowej, która odbyła się w bobolickim kinie “pod Lipą”. Małżeństwo zawarli  13 stycznia 1962r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bobolicach.  Najważniejsze chwile w swoim życiu spędzili  w Bobolicach . Właśnie w tym mieście wspólnymi siłami założyli  rodzinę, narodziło się im trzech wspaniałych synów, którym nadali imiona : Krzysiek, Mariusz, Darek. W Bobolicach  prowadzili razem przez wiele lat sklep na głównym rynku- obok kościoła (słynny warzywniak u Jurka- tak go nazywali miejscowi ludzie). W 1988 r. przeprowadzili się do Mścic. Pracowali razem w Mielnie ? Pan Jerzy w piekarni, a Pani Wanda  w sklepie przemysłowym. Państwo  Wanda i Jerzy doczekali się w swoim wspólnym życiu siedmioro wnucząt. Priorytetem dla nich zawsze była, jest i będzie najbliższa rodzina. Zawsze na każde święta spotykają się razem – zapewniają jedyną w swoim rodzaju niepowtarzalną i świąteczną atmosferę.

Można śmiało powiedzieć, że Państwo Jerzy i Wanda Koza właśnie takim wartościami kierowali się w życiu. Miłość, tolerancja, a przede wszystkim wzajemny szacunek stało się podstawą wspólnie przeżytych lat. Oby gwiazda pomyślności nigdy Wam nie zgasła.

[nggallery id=20]

opublikowano 25 czerwca 2012