Jubileusze 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

W dniu 24 listopada 2018r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Będzinie obchodzono Jubileusz 50 – lecia Pożycia Małżeńskiego Państwa Henryki i Jerzego Batyra.
W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Będzino Pan Mariusz Jaroniewski, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dokonał aktu dekoracji Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Barbara Grudzień , która przekazała list gratulacyjny oraz rodzina Jubilatów.
Te wspólne 50 lat Pożycia Małżeńskiego Par obchodzących swoje święto to symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

Pan Jerzy urodził się w Trzeszkowicach woj. lubelskie wraz z rodzicami i starszym bratem przyjechali do Kraśnika Koszalińskiego gm. Biesiekierz. Po ukończeniu szkoły od roku 1966 pracował w Lasach Państwowych – Nadleśnictwo Gościno jako „Gajowy”. W 1969 roku pracował w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Dobrzycy jako kierowca, następnie w pozostałej po POM Dobrzyca bazie paliw „Galant Oil”, aż do 2008r. do przejścia na emeryturę.
Pani Henryka urodziła się w Dobrzycy, od urodzenia mieszka w Strachominie. Po ukończeniu szkoły pomagała w gospodarstwie rolnym swoich rodziców, które po ślubie przejęła i prowadzili wspólnie z mężem do 2006r. do uzyskania emerytury.
Pani Henryka w latach 1984-2003 pełniła funkcję Sołtysa wsi Strachomino /19lat/
Państwo Batyrowie poznali się w Strachominie w sierpniu 1968r. Małżeństwo zawarli 23 listopada 1968r. w USC w Dobrzycy. Mają jedna córkę Małgorzatę i 3 wnuków Błażeja, Marcina i Tomasza.

Życzymy Państwu wielu dalszych lat w zdrowiu, wzajemnej miłości i szacunku najbliższych Wam osób, by przeżyte wspólnie lata niosły ze sobą tylko dobre wspomnienia, a nadchodzące lata pozwalały spełniać marzenia i przeżywać kolejne jubileusze.
Kierownik USC Dorota Kokłowska

opublikowano 28 listopada 2018