fot. M. Dębowski / UG Będzino

Gmina Będzino, Terenowy Zespół Doradców w Koszalinie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie zorganizowali 11 grudnia b r. kolejną edycję konkursu pn. „Kulinarne dziedzictwo w potrawach bożonarodzeniowych”. Celem Konkursu było wyłonienie i promowanie najsmaczniejszych potraw oraz kultywowanie tradycji świątecznych na terenie Gminy Będzino.

Jury konkursu przyznało I miejsce dla Krystyny Wielgus z Dobrzycy za potrawę „Pierogi z kapustą i grzybami”, II miejsce dla świetlicy wiejskiej w Będzinie za „ Roladę świąteczną z dorsza”, III miejsce dla Zofii Trznadel za „ Zupę grzybową z makaronem”. Przyznanych zostało też 10 wyróżnień, a pozostali uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki za udział w konkursie. Nagrodę specjalną ufundowaną przez Prezesa PZZ w Stoisławiu Pana Mirosława Narojek otrzymała Agata Snoch ze Strzeżenicy za Swojski chleb na naturalnym zakwasie. Pozostałymi fundatorami nagród byli : Wójt Gminy Będzino – Henryk Broda, Przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Nożykowski, Radna Rady Powiatu – Elżbieta Góral, Radna Rady Gminy – Lucyna Parol, Zarząd Gminny PSL w Będzinie, Rada Nadzorcza Spółdzielczego Banku w Świdwinie- Oddział w Będzinie, Rada Powiatu Koszalin Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie, a Piekarnia Bajgiel z Będzina dostarczyła wyśmienitych wypieków cukierniczych. Jeszcze raz organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom. W między czasie oczekując na werdykt jury konkursu, na scenie swoją twórczość artystyczną prezentowała kapela „Swaty” oraz zespół „Kwiaty polskie” z Tymienia. Ciekawą atrakcją odświętnego spotkania był quiz „ Co wiesz o świętach Bożego Narodzenia”.

Krystyna Polańczyk
TZD Koszalin

Realizacja zadania w ramach projektu “Aktywnie, ciekawie i pożytecznie – cykl imprez na terenie Gminy Będzino”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach Działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

Potrawy

[nggallery id=99]

Rozdanie nagród

[nggallery id=100]

Sala i konkursy

[nggallery id=101]