Odbył się XXIII Konkurs Piosenki Szkół i Przedszkoli Gminy Będzino.

W dniu 7 czerwca 2023 roku, po pandemicznej przerwie w Szkole Podstawowej im. Kard. Ignacego Jeża w Tymieniu odbył się XXIII Konkurs Piosenki Szkół i Przedszkoli Gminy Będzino. Zmagania konkursowe rozstrzygnęły się w czterech kategoriach: przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VI szkoły podstawowej i VII – VIII szkoły podstawowej. Scenografię przygotowały J. Piwko oraz M. Matejek. Konkurs poprowadzili uczniowie klasy ósmej: Igor Owczarek, Oliwia Ziembicka oraz Michalina Cholewińska.

W przesłuchaniach wzięło udział 38 wokalistów, których oceniała Komisja w składzie: Natalia Jastrzębska – przewodnicząca i członkowie Valentyna Duss oraz Elżbieta Piskorz. Zmagania konkursowe rozpoczęły się występem pani Valentyny Duss, która wprowadziła wszystkich w cudowny nastrój piosenką pt. “Kawiarenki”. Następnie zaprezentował się szkolny zespół wokalny Sonore z piosenką “Chodź, pomaluj mój świat”. Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom występów solistów niesamowicie wysoki.

W kategorii najmłodszych uczestników – przedszkolaków i dzieci z oddziałów przedszkolnych I miejsce zajęła Aleksandra Chiluk SP Mścice, II- Natalia Kryszyłowicz SP Mścice, III Klaudia Sroczyńska SP Tymień, wyróżnienie Dagmara Glińska SP Tymień. W kategorii II na pierwszym miejscu znalazła się Amelia Kuzia SP Dobrzyca, na drugim Gniewko Szałowski SP Mścice, na trzecim Nikola Pieńkowska SP Tymień, wyróżnienie Pola Kufel SP Tymień. W kategorii trzeciej I miejsce zajęła Antonia Baczyńska SP Łekno, II Kiara Gruszeczka SP Tymień, III Sandra Pęcak SP Dobrzyca, wyróżnienia Martyna Knieć SP Tymień. Ostatnia kategoria i wielkie zmagania – tu I miejsce zdobyła Antonina Jacak SP Mścice, II Zuzanna Kuzia SP Dobrzyca, III Malwina Ciach SP Dobrzyca, wyróżnienie Nikola Zimnicka SP Dobrzyca. Nagrodę specjalną otrzymała Lena Stenzel ze Szkoły Podstawowej w Mścicach, przepiękne wykonując piosenkę pt. “Damą być”.

Dzięki sponsorom, jak co roku, uczestnicy Festiwalu otrzymali piękne nagrody. Nagrodę główną ufundowała Wójt Gminy Będzino, pani Sylwia Halama. Był to tablet, pamiątkowa statuetka oraz dyplom. Za I, II i III miejsce soliści otrzymali namioty na wakacyjne wypady, a za wyróżnienie – matę plażową.

Z wielką radością organizatorzy gościli wszystkich wykonawców, opiekunów i przybyłych gości. Nie zabrakło też rodziców, babć i dziadków, którzy razem z młodymi solistami przeżywali występy. Szkoda tylko, że wszystko co dobre, tak szybko się kończy. Na zakończenie Festiwalu pani Valentyna Duss zaśpiewała wszystkim znaną piosenkę T. Turner – “Simply the best”, prezentując swoje niesamowite umiejętności wokalne.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, opiekunom i instruktorom, którzy przygotowywali tegorocznych wykonawców. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu. Do zobaczenia za rok.

Mirosław Gostomczyk