Podpisanie umów na działania związane ze sportem i kulturą fizyczną

W dniu dzisiejszym, 19 lutego b.r. w Urzędzie Gminy Będzino, Wójt Sylwia Halama podpisała umowy na realizację działań związanych ze sportem i propagowaniem kultury fizycznej. Umowy zawarto ze stowarzyszeniami, które wygrały otwarty konkurs ofert na realizację zadań własnych Gminy Będzino w tym zakresie na rok bieżący.

I tak, Stowarzyszenie Sportowe Gminy Będzino otrzymało dotację w wysokości 144 tys. zł. z przeznaczeniem na organizację zajęć z zakresu piłki nożnej i żeglarstwa, wraz z utrzymaniem niezbędnej infrastruktury. Stowarzyszenie od wielu lat działa aktywnie promując sport, prowadzi aż siedem drużyn piłki nożnej w których grają dzieci i młodzież w różnym wieku, wliczając w to także drużynę seniorów. Miecze odbywają się na Orliku lub hali oraz na boisku w Będzinie. Z ramienia stowarzyszenia umowę podpisali prezes Robert Szymański i Wiceprezes Leszek Lenarcik.

podpisanie umów na dotacje sportowe dla stowarzyszeń, Gmina Będzino 2024

Kwota 41 tys. zł. trafiła do Karate Kyokushin Kanku Tymień które znane jest z wysokich osiągnięć swoich zawodników w licznych turniejach w Polsce. Stowarzyszenie zajmuje się organizacją treningów karate dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyjazdami na zgrupowania i turnieje. Karate Kyokushin Kanku Tymień funkcjonuje przy Szkole Podstawowej im. Kard. Ignacego Jeża w Tymieniu i zajmuje się także propagowaniem wiedzy o tradycji karate. W imieniu stowarzyszenia umowę podpisał prezes, Paweł Tomaszewicz.

Ostatnią umowę opiewającą na dotację w wys. 15 tys. zł. podpisał prezes Fundacji “Pływamy i Ratujemy” z Ustronia Morskiego, Arkadiusz Pączek. Ta organizacja pozarządowa zajmuje się nauką pływania dla dzieci, jej podopieczni biorą udział w różnych zawodach, odnosząc sukcesy. Fundacja kształtuje także świadomość bezpiecznego zachowania nad wodą, organizując pokazy sztucznego oddychania i edukując w tym zakresie. Na organizowane przez fundację zajęcia na basenie licznie uczęszczają także dzieci z naszej gminy.

– Wspieranie organizacji pozarządowych, zwłaszcza w dziedzinie sportu to dla mnie bardzo ważna kwestia. Chciałabym, aby Gmina Będzino mogła pomagać w funkcjonowaniu stowarzyszeń, również poprzez pozyskiwanie dodatkowych funduszy na działania związane między innymi ze sportem.- powiedziała podczas spotkania Wójt Gminy Będzino Sylwia Halama.

Wszystkim obecnym gratulujemy podpisania umów i życzymy owocnych działań w tym roku!

opublikowano 19 lutego 2024