Prestiżowy certyfikat ?Przyjazna Polska” dla Gminy Będzino

Przyznanie certyfikatu "Przyjazna Polska" Gminie Będzino 2023

Przyznanie certyfikatu "Przyjazna gmina" Gminie Będzino 2023

Gmina Będzino otrzymała certyfikat ?Przyjazna Polska” w kategorii ?Opieka wczesnorozwojowa i senioralna? . To ważne wyróżnienie, gdyż program ?Przyjazna Polska? to przedsięwzięcie skierowane do polskich samorządów, którym zależy na pokazaniu swojego potencjału, dotychczasowych osiągnięć oraz planów w wyróżnionych przez nas kategoriach ważnych dla biznesu, ekologii oraz szeroko rozumianej społeczności lokalnej.

Dla naszej gminy otrzymanie certyfikatu w kategorii ?Opieka wczesnorozwojowa i senioralna? to widoczne uznanie dla podejmowanych działań z zakresu pomocy społecznej, opieki nad osobami starszymi i zapewnienia warunków do rozwoju  dzieci. Nie każda gmina takim certyfikatem może się poszczycić, gdyż otrzymuje go samorząd który podejmuje działania na rzecz rodzin, realizuje na swoim terenie programy, kampanie, dedykowane właśnie rodzinom. Gmina powinna m.in. posiadać program przeciwdziałania przemocy w rodzinie, dbać o potrzeby rodzin w zakresie usług społecznych i służby zdrowia, promować zróżnicowane działania i aktywności społeczne. Jednym z kryteriów oceny jest też prowadzenie zrównoważonego rozwoju w oparciu o potrzeby wszystkich członków społeczności.

Certyfikat "Przyjazna Polska" Gmina Będzino 2023

– Dziękuję za pomoc przy składaniu wniosku i przejściu przez etat audytu Sekretarz Gminy Pani Dorocie Kokłowskiej, Kierownikowi GOPS Panu Adam Czycz i inspektorowi ds. oświaty Panu Tomaszowi Wirkusowi Widzimy już, że budowa żłobka i przedszkola w Będzinie to fakty, natomiast z końcem roku ogłaszamy przetarg na budowę kompleksu przedszkolno-żłobkowego. Będzie to możliwe dzięki środkom z Funduszu Inwestycji Strategicznych i programu Maluch+ .- powiedziała wójt Gminy Będzino Sylwia Halama.

opublikowano 20 października 2023