Sukces czytelników naszej biblioteki

Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa organizowana przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną  ma już swoją wieloletnią tradycję. Co roku dotyczy innego zagadnienia związanego z książką i czytelnictwem.

Tegoroczna, z dnia 06 kwietnia 2016r., przebiegała pod hasłem „Mity starożytnych Greków podstawą kultury europejskiej”. Będzińska biblioteka także w niej uczestniczyła. Na sesji młodzi prelegenci – „profesorowie” omawiali dogłębnie temat, prezentując poszczególne zagadnienia wspomagane prezentacją multimedialną. Sesji towarzyszą zawsze konkurs plastyczny i wystawa prac konkursowych. Zwieńczeniem tego wydarzenia kulturalnego było uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. W tym roku nagrodzono cztery uczestniczki Bibliotecznej Akademii Młodego Artysty, a jednocześnie czytelniczki biblioteki będzińskiej: Agnieszkę Andrzejewską, Patrycję Biegańską, Karolinę Orzechowską i Klaudię Strzelczyk. Wśród nagrodzonych byli również czytelnicy filii bibliotecznych w Tymieniu i Dobrzycy: Natalia Marczak, Marysia Dyngus, Kasia Pecyna
i Nikola Skowron. Gratulujemy! Ponadto Agnieszce Andrzejewskiej gratulujemy  bardzo dobrego występu w roli „profesora” od spraw greckich. Nasza biblioteka zawsze jest czynnym uczestnikiem każdej sesji, której celem jest zachęcanie do czytania i rozwijania wyobraźni, popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz umożliwianie dzieciom zaprezentowania swojego talentu. Po każdej sesji wracamy do domu z nagrodami i dyplomami, a także zyskujemy nowych przyjaciół oraz  radość i uśmiechy naszych optymistycznie nastawionych do świata, młodych czytelników.