V Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych Dobrzyca 2014 za nami

fot. M. Dębowski / UG Będzino

W dniu 14 czerwca na boisku sportowym w Dobrzycy pod patronatem Starosty Koszalińskiego p. Romana Szewczyka i Wójta Gminy Będzino p. Henryka Brody odbył się V Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych. Imprezę otworzyli, życząc przyjemnego spędzenia czasu i owocnej rywalizacji V-ce Starosta Koszaliński Andrzej Leśniewicz, Wójt Gminy Będzino Henryk Broda i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak.

Starosta Andrzej Leśniewicz podkreślił, że tegoroczny przegląd zbiegł się czasowo z obchodami Święta Ludowego, życzył w związku z tym wszystkim mieszkańcom wsi, rolnikom i członkom zespołów śpiewaczych kultywujących tradycje ludowe wszystkiego najlepszego i przyjemnej zabawy podczas festynu z okazji Powiatowego Święta Ludowego, który rozpocznie się po zakończeniu zmagań konkursowych.
W rywalizacji w poszczególnych kategoriach uczestniczyło 12 solistów, 2 kapele ludowe, 25 zespołów śpiewaczych i 2 zespoły pieśni i tańca. Jej efektem była ocena jurorów pani Liji Szadkowskiej, pana Dariusza Schmidta i przewodniczącego komisji pana Winfreda Wojtana . Po trudnych i gorących obradach wyłonieni zostali zwycięzcy oraz wyróżniono zespoły i wykonawców:
W kategorii soliści: I miejsce – Anna Ratajczyk – Bobolice
II miejsce – Kinga Sarnowska – Tymień

III miejsce – Stanisław Barski- Koszalin
Wyróżnienie – Sylwia Sztyrak – Dobrzyca

W kategorii kapele ludowe : I miejsce – Kapela Ludowa Swaty z Będzina,

W kategorii zespoły śpiewacze : I miejsce – Zespół śpiewaczy Sąsiedzi zza miedzy z Wyszeborza
II miejsce – Zespół Ludowy Olszyna z Żydowa
III miejsce – Zespół Śpiewaczy Jarzębiny ze Świeszyna
Wyróżnienie – Ludowy Zespół Śpiewaczy Polna grusza z Biesiekierza.

W kategorii zespoły pieśni i tańca – I miejsce : Zespół Pieśni i Tańca Kalina z Dobrzycy.

Nagrodę Grand Prix przeglądu ufundowaną przez Wójta Gminy Będzino pana Henryka Brodę w postaci przepięknego pucharu i Starosty Koszalińskiego pana Romana Szewczyka w postaci bonu otrzymał Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bobolicka.
Nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii w postaci bonów zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie jak również przez Państwa Lucynę i Kazimierza Parol z Mścic.
Wszyscy wykonawcy otrzymali sadzonki roślin ozdobnych ufundowane przez Państwa Iwonę i Piotra Bigońskich prowadzących Ogrody HORTULUS oraz drobne upominki od Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie. W trakcie trwania przeglądu zespoły miały możliwość zwiedzania ogrodów HORTULUS oraz dodatkowo zaprezentowania się przed zwiedzającymi je turystami.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie dziękuje za okazałą pomoc w organizacji przeglądu wszystkim ,którzy przyczynili się do uświetnienia tej imprezy w szczególności zaś Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrzycy za przygotowanie dla uczestników bardzo smacznych posiłków, paniom z Ośrodka Zdrowia w Dobrzycy pani Krystynie Łuczak i pani Janinie Wawrzeńczyk za pomoc medyczną i umożliwienie zbadania ciśnienia krwi i poziomu cukru.
Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród rozpoczął się festyn z okazji Powiatowego Święta Ludowego, który trwał do późnych godzin nocnych.

[nggallery id=138]

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ZAPRASZAMY ZA ROK!

Realizacja zadania w ramach projektu “Aktywnie, ciekawie i pożytecznie – cykl imprez na terenie Gminy Będzino”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach Działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

opublikowano 20 czerwca 2014