VI Powiatowy Przegląd Solistów,Kapel i Zespołów Ludowych Dobrzyca 2015

W dniu 30 maja w sali widowiskowej Domu Kultury w Dobrzycy pod patronatem Wójta Gminy Będzino pana Henryka Brody i Starosty Koszalińskiego pana Mariana Hermanowicza odbył się VI Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych. Imprezę otworzyli, życząc przyjemnego spędzenia czasu i owocnej rywalizacji Wójt Gminy Będzino Henryk Broda  i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak.


W rywalizacji w poszczególnych kategoriach uczestniczyło 12 solistów, kapela ludowa, 23 zespołów śpiewaczych i 2 zespoły pieśni i tańca. Jej efektem była ocena jurorów p. Liji Szatkowskiej i przewodniczącego komisji p. Winfreda Wojtana. Po trudnych  i gorących obradach wyłonieni zostali zwycięzcy  oraz wyróżniono zespoły i wykonawców:

W kategorii soliści:

I miejsce  –  Wanda Konecka – Mścice
II miejsce  –  Kazimierz Kret – Tymień
III miejsce  –  Barbara Ksela – Bobolice
Wyróżnienie – Antoni Szumnarski – Mścice

W kategorii kapele ludowe:

I miejsce – Kapela Ludowa „Swaty” z Będzina,

W kategorii zespoły śpiewacze:

I miejsce – Zespół Śpiewaczy 16-południk – Chłopy
II miejsce – Zespół Śpiewaczy Seniorów „Zacisze”-Koszalin
III miejsce – Zespół Śpiewaczy „ Sąsiedzi zza miedzy” z Wyszeborza
Wyróżnienie – „Kwiaty polskie” z Tymienia

W kategorii zespoły pieśni i tańca:

I miejsce: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bobolicka” z Bobolic.

Radny Powiatu Koszalińskiego p. Henryk Kuriata, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak i członkowie komisji konkursowej wręczyli zwycięzcom poszczególnych kategorii nagrody ufundowane przez Powiat Koszaliński w formie bonów oraz nagrody przekazane przez p. Lucynę i Kazimierza Parol prowadzących firmę w Mścicach.

Nagrodę Grand Prix przeglądu ufundowaną przez Wójta Gminy Będzino i Starostę Koszalińskiego otrzymała Kapela Ludowa „SWATY” z Będzina.

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominki w postaci  roślin ozdobnych ufundowanych przez sponsora imprezy państwa Iwonę i Piotra Bigońskich (Ogrody “HORTULUS”) oraz drobne upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie. W trakcie trwania przeglądu tradycyjnie już wykonawcy i zespoły miały możliwość zwiedzania ogrodów HORTULUS. Mimo deszczowej pogody atmosfera na sali za sprawą uczestników była wyśmienita. Wspólne śpiewanie a nawet tańce świadczyły o dobrej zabawie, która towarzyszyła do końca trwania VI Powiatowego Przeglądu Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg przeglądu. A zespoły, solistów i kapele zapraszamy do Dobrzycy za rok.

[av_gallery ids=’7366,7367,7368,7369,7370′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-26il85′]

opublikowano 10 czerwca 2015