Tomasz Trojanowski – pedagog, dziennikarz telewizyjny, a z zamiłowania pisarz, laureat Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, był gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

22 października 2015 r.spotkał się z uczniami klas drugich ze szkół podstawowych w Mścicach i Łeknie. Młodzi czytelnicy mieli niebywałą okazję poznać twórczość pisarza oraz jego motywy rozpoczęcia przygody z pisarstwem. Pierwszą książkę napisał w wieku 30 lat. Zaczął pisać książki dlatego, aby dawać innym to, co kiedyś i teraz sprawia mu przyjemność. Bycie pisarzem polega na tym, aby wnikliwie obserwować i słuchać tego, co się wokół nas dzieje. Piszę książki dla dzieci, bo chcę, aby dzieciaki rozwijały swoją wyobraźnię. Wyobraźnia jest potrzebna, żeby przewidzieć skutki naszego działania. Ludzie bez wyobraźni są puści jak roboty, nie mają duszy. A podstawowym narzędziem do rozwijania i kształcenia wyobraźni jest właśnie KSIĄŻKA! – mówi pisarz. Pisarz w słowach zamyka jakąś cząstkę świata, do której możemy wejść czytając właśnie książki. Czytanie to rodzaj magii, pielęgnuje wyobraźnię i dostarcza fantastycznych emocji. Tomasz Trojanowski poruszył także temat pozytywnych i negatywnych stron korzystania z komputera i Internetu. W bardzo aktorski sposób przeczytał fragment swojej książki „Nowe kocie historie”, rozdał autografy i oczywiście zachęcał do czytania. Dziękujemy za emocjonujące spotkanie. Wymierne efekty już są – nowi czytelnicy.

Danuta Sawicka
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie

[av_gallery ids=’8477,8476,8475,8474,8473,8472,8471,8470,8469′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ av_uid=’av-2m28ok’]