Jedne z pierwszych spotkań grupy seniorów. W najbliższym czasie odbędą się wspólne spotkania z młodszymi uczestnikami projektu / fot. M. Dębowski / UG Będzino

Na terenie gminy Będzino w miejscowości Tymień w ramach Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Nauka dla Środowiska – Ośrodek Działaj Lokalnie w Koszalinie rozpoczęto projekt pn. „Taniec i śpiew łączy pokolenia”, którego inicjatorami są mieszkańcy Tymienia, a wnioskodawcą Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie.

W ramach projektu mieszkańcy Tymienia postanowili podszkolić swój warsztat w zakresie nauki tańca i śpiewu. W przedsięwzięciu biorą udział nie tylko osoby starsze ale również i najmłodsi. Szkolenie będzie prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Dofinansowanie w ramach projektu pozwoli na zakup odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego do Domu Ludowego w Tymieniu, w którym już odbywają się pierwsze zajęcia. Grupa dzięki pomocy Radia Koszalin nagra również swoją płytę i wyda wraz z Gminą Będzino śpiewnik z tekstami swoich piosenek. Zakończenie projektu planowane jest na koniec listopada 2014.

logaduze

[nggallery id=151]