Alternatywną atrakcją, szczególnie dla polskiej strony był występ zespołu „Country Family” tańczącego przy amerykańskiej muzyce country. / fot. M. Dębowski / UG Będzino

W dniach 22-24 sierpnia 2014 r. delegacja zespołów ludowych, sportowców z terenu gminy oraz pracowników UG Będzino wraz z Wójtem Gminy Będzino Henrykiem Brodą, zastępcą Wójta Gminy Henrykiem Lubockim i przewodniczącym Rady Gminy w Będzinie Andrzejem Nożykowskim wzięła udział w wyjeździe studyjnym do niemieckiej gminy partnerskiej Britz-Chorin-Oderberg. Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu, organizatorami przedsięwzięcia była strona niemiecka.

W pierwszym dniu wyjazdu przedstawiciele naszej gminy na konferencji zaprezentowali wydarzenia sportowe i kulturalne jakie odbywają się na jej terenie. Wymieniono się doświadczeniami w zakresie realizacji zadań z zakresu kultury i sportu w obu gminach. W drugim dniu nasza delegacja zwiedziła klasztor cysterski w Chorin. Następnie powołana z pracowników urzędu i sportowców drużyna z Będzina zagrała na lokalnym boisku mecz towarzyski z reprezentantami gminy niemieckiej. Po zaciętym spotkaniu, które wygrała drużyna z Niemiec dużym zainteresowaniem cieszył się występ zespołu „Kalina” i kapeli „Swaty”, które porwały do tańca niejednego widza. Alternatywną atrakcją, szczególnie dla polskiej strony był występ zespołu „Country Family” tańczącego przy amerykańskiej muzyce country.
To nie koniec projektu, bowiem w ramach drugiej części projektu na początku września naszą gminę odwiedzi strona niemiecka, gdzie będzie okazja rewanżu w meczu w piłkę. Delegacja zaprezentuje również swój zespół country przed szerszą publicznością na Gminnym Święcie Plonów w Mścicach, które odbędzie się 6 września 2014 roku.

[nggallery id=147]