Uczestnicy imprezy mieli okazję zmierzyć się w wielu konkurencjach sportowych i rekreacyjnych / fot. M. Dębowski / UG Będzino

W sobotę 21 czerwca 2014 r. w Podamirowie odbył się po raz dziesiąty Festyn Wodny Gminy Będzino. Imprezę rozpoczęto rejsem dla dzieci z terenu gminy statkiem Mila. Następnie o godzinie 11.00 przed siedzibą klubu morskiego „TRAMP” w Mielnie podniesiono banderę i rozpoczęto regaty żeglarskie.

Uroczystego podniesienia bandery dokonali uczniowie Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach / fot. M. Dębowski / UG Będzino

Pół godziny później na terenie przystani w Podamirowie nastąpiło oficjalne otwarcie festynu przez p. Wójta Henryka Brodę. W imprezie wzięły udział m.in. dzieci ze szkół z terenu Gminy Będzino oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.  Uczestnicy rywalizowali ze sobą w zawodach rekreacyjno-sportowych, mogli popływać kajakiem, mieli okazję wziąć udział w pokazie ratownictwa medycznego zorganizowanego przez WOPR.

Na uczestników festynu czekała masa atrakcji, m.in. przepłynięcie kajakiem / fot. M. Dębowski / UG Będzino

W atmosferę i klimat regat żeglarskich wprowadzał wszystkich uczestników występ Chóru „Dominanta” z Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach ze specjalnie przygotowanym repertuarem piosenki szantowej. Uczestnicy festynu i regat zaproszeni zostali na degustację potraw z ryb, gorącą kiełbaskę i grochówkę z kuchni polowej. Zwycięzcy regat otrzymali ufundowane przez sponsorów puchary – Puchar Wójta Gminy Będzino, Starosty Powiatu Koszalińskiego, Prezesa ŚR WOPR w Koszalinie oraz Komandora Klubu Morskiego ” TRAMP”. Następnie dla wszystkich przygrywał zespół muzyczny.

Degustacja potraw z ryb / fot. M. Dębowski / UG Będzino

Organizatorem imprezy był – Wójt Gminy Będzino i Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie.

Realizacja zadania w ramach projektu „Sport to zdrowie – cykl imprez sportowo-rekreacyjnych na terenie Gminy Będzino”, projekt dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

[nggallery id=139]