Muzyka jest dobra na wszystko, takimi słowami rozpoczął się  XIX Festiwal Piosenki Szkół i Przedszkoli Gminy Będzino.

W letniej słonecznej scenerii mogliśmy podziwiać  42 wykonawców w czterech kategoriach: przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VI szkoły podstawowej i klasy I–III gimnazjum. Organizatorem imprezy była Dyrekcja Zespołu Szkół im. Kard. Ignacego Jeża  w Tymieniu. Scenografię przygotowały:  J. Piwko, T. Frątczak, E. Gostomczyk. Wokalistów oceniała komisja w składzie: przewodniczący – Bogumił Gewartowski, członkowie: Jerzy Łuczak i Arkadiusz Gewartowski. Naprawdę było czego posłuchać.

Młodzi, zdolni soliści popisywali się swoimi umiejętnościami, a mieli o co walczyć. Nagrodę główną, Grand Prix XIX Festiwalu ufundował Wójt Gminy Będzino Henryk Broda, a był to tablet, dodatkowo zwycięzca otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom oraz zestaw upominków. Zwycięzcą tegorocznej edycji została uczennica Szkoły Podstawowej w Dobrzycy – Ewelina Matwiejczuk, która na festiwalowej scenie sięgnęła po najwyższy laur z piosenką Nie żałuję. Piękne, wzruszające wykonanie poruszyło Komisję i publiczność do tego stopnia, że wywołało łzy w oczach widzów. Młodą wokalistkę przygotowywała Pani Agnieszka Gajewska.

Swoje nagrody odebrali również wykonawcy, którzy zajęli kolejno pierwsze, drugie, trzecie miejsce i wyróżnienia w kolejnych kategoriach. I tak w kategorii najmłodszych uczestników – przedszkolaków i dzieci z oddziałów przedszkolnych I miejsce zajęła Zuzanna Kuzia z zerówki w Dobrzycy, II – Nikola Zimnicka również z zerówki w Dobrzycy, III – Iga Matejek z Przedszkola w Będzinie a wyróżnienie zdobyła Joanna Góra z Przedszkola Promyki Bałtyku  w Mścicach. W kategorii II: na pierwszym miejscu znalazła się Alicja Skrzypczyk z SP w Dobrzycy, tuż za nią na II miejscu  Martyna Michałowska z SP  w Będzinie z siedzibą w Łeknie, trzecia była Zuzanna Malich  z SP w Dobrzycy, a wyróżnienie zdobyła Amelia Szocik z SP w Tymieniu. W trzeciej kategorii zwycięzcą został Szczeparski Maciej ze Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie, druga była Agnieszka Andrzejewska również z Będzina, III miejsce zajął Michał Dalewski z SP w Mścicach a wyróżnienie przypadło w udziale Ani Soli z SP w Tymieniu.  Ostatnia kategoria i wielkie zmagania – tu I miejsce zdobyła Maria Szczeparska   z Gimnazjum w Mścicach,  II zajęła Natalia Reczkowska również z Mścic a trzecie Jakub Łukaszewski z Gimnazjum w Tymieniu, a wyróżnienie zdobył Skrzypczyk Kamil z Gimnazjum w Tymieniu. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki. Dzięki sponsorom, jak co roku, uczestnicy Festiwalu otrzymali piękne nagrody. Za I miejsce solista otrzymał głośnik mobilny JBL GO BLUETOOTH , II miejsce – Power Bank, za trzecie miejsce zwycięzca otrzymywał Power Bank a za wyróżnienie – słuchawki. Wszyscy uczestnicy (zwycięzcy również) otrzymali słodkie upominki. Z wielką radością organizatorzy gościli wszystkich wykonawców, opiekunów i przybyłych gości. Nie zabrakło też rodziców, babć i dziadków, którzy razem z młodymi solistami przeżywali występy.  Szkoda tylko, że wszystko co dobre, tak szybko się kończy. Dziękujemy wszystkim sponsorom, opiekunom i instruktorom, którzy przygotowywali tegorocznych wykonawców. Serdecznie zapraszamy na kolejną XX edycję Festiwalu. Do zobaczenia za rok.

Z pozdrowieniami: Mirosław Gostomczyk