Uczniowie z Gimnazjum w Tymieniu włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz koszalińskiej filii Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Z inicjatywy nauczycielek Pani Bernadety Satro oraz Iwony Sobieraj w Gimnazjum w Tymieniu w październiku odbyło się spotkanie, którego celem było ukazanie działalności wolontariatu na rzecz podopiecznych z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Koszalinie.

Zaproszenie przyjęłam z ogromną przyjemnością, ponieważ jako wolontariuszka w tym hospicjum chętnie dzielę się swoim doświadczeniem, dzięki czemu mam zawsze wielką nadzieję na to, że uda mi się obudzić potencjał, jaki drzemie w młodych ludziach, przez co będzie można zachęcić ich do współpracy.

Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się w szkole w Tymieniu 8 października w gronie nauczycieli i licznie przybyłej młodzieży mówiłam o tym na czym polega działalność naszego hospicjum i jaką rolę pełnią wolontariusze. Często wspominam o tym, że „pomaganie to taka ludzka rzecz, zwyczajny odruch w stronę drugiego człowieka. Każdy tę cechę i dar ma w sobie.”

Młodzież takich słów potrzebuje, by uświadamiać im ich wartość i pobudzać do refleksji. Na koniec spotkania zachęcałam do tego by przyjęli zaproszenie do wolontariatu. Na odzew z ich strony nie musiałam długo czekać, już po kilku dniach zebrała się grupa chętnych dziewczyn i chłopców, którzy zadeklarowali się, by wziąć udział w zbiórce publicznej na rzecz hospicjum, która odbyła się 1 listopada. Wolontariusze pod opieką Pani Iwony Sobieraj oraz moją kwestowali przy cmentarzu w Śmiechowie, Dobrzycy oraz na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie. Myślę, że to dobry początek naszej współpracy.

Serdecznie wam dziękujemy, że byliście z nami. Ukłony wdzięczności składamy również w kierunku darczyńców, którzy skierowali gest wrażliwości w stronę drugiego człowieka. Dziękujemy w imieniu naszych małych podopiecznych i ich rodzin.

Agnieszka Szeląg
Wolontariuszka Zachodniopomorskiego
Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

[av_gallery ids=’8534,8535,8536′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-2joalh’]