26.11.2016r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Będzinie odbyła się uroczystość 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Jubileusz obchodzili Państwo Danuta i Zygmunt Węgrzynowie ze Śmiechowa.

To wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia, skarbnica czynów małych i wielkich. Miłość, szacunek, poświęcenie, liczne kompromisy. Chwile dobre i złe. Wspólny dom, rodzina, dzieci i wnuki.

W uroczystości udział wzięli  rodzina i znajomi Jubilatów, Wójt Gminy Będzino Pan Henryk Broda, który dokonał aktu dekoracji  medalami przyznanymi za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”  w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz  Przewodniczący Rady Gminy w Będzinie Pan Andrzej Nożykowski przekazując list gratulacyjny oraz upominek.

1
Państwo Danuta i Zygmunt Węgrzynowie oraz świadkowie przed domem weselnym w Śmiechowie.

Pani Danuta od urodzenia mieszkanka Śmiechowa. Po ukończeniu szkoły pracowała w Gromadzkiej Radzie Narodowej w Miłogoszczy, a w latach 1966-1972 w Gromadzkiej Radzie Narodowej w Dobrzycy w referacie Ewidencji Ludności. Pan Zygmunt wraz z rodzicami i rodzeństwem do Śmiechowa przybył z miejscowości Borki obecne województwo Świętokrzyskie. Po ukończeniu szkoły  pracował  w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego w Koszalinie, a następnie w Miejskim Zakładzie Komunikacji  do uzyskania wieku emerytalnego.

W roku 1972 Państwo Węgrzynowie przeprowadzili się do Koszalina, Pani Danuta pracowała w Fabryce Mebli, do uzyskania emerytury. W 2000 roku będąc już na emeryturze Państwo Węgrzynowie powrócili do  Śmiechowa. Wychowali 2 synów, mają  2 wnuczki, 1 wnuka oraz prawnuczkę.

Gratulujemy z całego serca i życzymy dalszych jubileuszy.

Kierownik USC Dorota Kokłowska

[av_gallery ids=’12124,12130,12129,12128,12127,12126,12125,12123′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ av_uid=’av-lra4t6′]

opublikowano 5 grudnia 2016