Akademia słodkości według Strzepo-Wianek

Czekolada, czekolada, czekolada

Kolejne spotkanie „Akademii słodkości według Strzepo-Wianek” za nami. W dniu 9 listopada b. r. w Świetlicy Wiejskiej w Strzepowie odbyły się drugie warsztaty cukiernicze w ramach projektu dofinansowanego w ramach inicjatywy “Działaj Lokalnie”.

Zorganizowano spotkanie dla dzieci i dorosłych, którego tematem była czekolada. Jesienne długie wieczory trzeba koniecznie urozmaicić, KGW Strzepo-Wianki wie co dobre i zaprosiło mieszkańców na wspólne robienie czekolady i czekoladek. Każdy uczestnik wykonał własną czekoladę. Smaki były różne- kto co lubi, tradycyjna mleczna, mleczna z dodatkami (malina, wiśnia, truskawka, orzechy), biała. Wśród dzieci furorę zrobiły różowa i zielona czekolada, które mogły mieszać ze sobą. Tradycyjnie wszyscy bawili się znakomicie i wyszli z małym co nieco w postaci tabliczki czekolady.

KGW Strzepo-Wianki już dziś zaprasza na wspólne pieczenie pierników 1 grudnia 2023 r. o godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej w Strzepowie.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”.