Obchody Dnia Niepodległości

Zapraszamy serdecznie mieszkańców Gminy Będzino do świętowania obchodów Dnia Niepodległości. Zadbaliśmy o to, aby imprez towarzyszących świętu upamiętniającemu odzyskanie przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada 1918r. było sporo, każdy więc znajdzie coś dla siebie.
Obchody rozpoczęliśmy już w dniu 9 listopada odbyło się w bibliotece w Tymieniu Narodowe Czytanie. Wzięli w nim udział licznie zgromadzeni seniorzy, wójt Gminy Będzino Sylwia Halama, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Adam Czycz i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Natalia Jastrzębska. Natomiast 10 listopada zapraszamy na uroczystą akademię z okazji Dnia Niepodległości do Domu Ludowego do Tymienia o godzinie 10.00. Miłośników szachów, warcabów i tenisa stołowego namawiamy do wzięcia udziału w turniejach, w których będą mogli oni pochwalić się swoimi zdolnościami. Początek o godzinie 16.30  w GOK w Będzinie, również w dniu 10 listopada.
Natomiast w samym Dniu Niepodległości zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w uroczystej mszy świętej p.w. św. Jana Chrzciciela w Łeknie o godzinie 10.00. Godzinę później na Orliku w Mścicach odbędzie się Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Będzino, zaś o godzinie 13.00 w Dobrzycy odbędzie się tradycyjny, dziesiąty już Rodzinny Bieg Wolności. To wydarzenie, które co roku przyciąga mnóstwo uczestników, warto więc pojawić się i przebiec (lub przejść) blisko kilometrowy dystans, doskonale się przy tym bawiąc. Zapraszamy do udziału w obchodach!

opublikowano 8 listopada 2023