Pies czuje tak jak Ty

Pies czuja tak jak Ty, akcja promocyjna

Szanowni Mieszkańcy,

zapraszamy do zapoznania się z poniższym spotem informacyjnym.

Pies czuja tak jak Ty, akcja promocyjna

Lato to wyzwanie dla zwierząt. Podczas upałów narażone są na liczne poparzenia, odwodnienie, udary, a nawet na utratę życia. Szczególnie w trudnej sytuacji są psy żyjące na uwięzi, często bez możliwości schronienia się w cieniu i bez kropli wody. A przecież pies czuje tak jak Ty.
Pamiętaj: Zwierzęta muszą mieć zapewniony stały dostęp do wody zdatnej do picia. Pies przebywający na zewnątrz powinien mieć możliwość schronienia się w cieniu. Jeśli ma miejsce w kojcu, powinien on być zacieniony i odpowiednio duży. Gdy przebywa w budzie, ustaw ją w cieniu, odizoluj, pokryj papą – NIE blachą. Każdy metalowy przedmiot nagrzewa się do wysokich temperatur i może powodować poparzenia. Zrezygnuj także z metalowych uprzęży.
W Ustawie o ochronie zwierząt ustawodawca wskazał, że pies na uwięzi nie może być dłużej niż 12 godzin na dobę a uwięź nie może być krótsza niż 3 metry. Nie ma wątpliwości jednak, że najlepiej nie przetrzymywać na niej psa w ogóle.
Zwierzęta domowe powinny być pod stałą opieką człowieka. Jeśli zauważysz, że dzieje się coś niepokojącego – REAGUJ. Zabierz swoje zwierzę do weterynarza.

opublikowano 24 lipca 2023