Trwa budowa nowej świetlicy w Popowie

Krok po kroku, trwa budowa nowej świetlicy wiejskiej w miejscowości Popowo. Widać wreszcie namacalny efekt, wychodzący poza plany konstrukcyjne i założenia architektoniczne. Przypomnijmy, że umowa na budowę świetlicy w Popowie zawarta została z połowie czerwca b.r., zaś jeszcze w listopadzie tego roku, obiekt ma zostać oddany do użytku. To dobre wieści, zważywszy na fakt, że poprzednia świetlica uległa zniszczeniu w wyniku pożaru w 2020 roku.

– Mieszkańcy cieszą się, że będziemy nową świetlicę. Miło patrzeć, jak budynek wreszcie powstaje, to widoczny efekt licznych spotkań, rozmów. – mówi sołtys Popowa, Elżbieta Rzepka. Nowy obiekt będzie posiadał jedną kondygnację, z dużą salą o powierzchni 102m2, sanitariatami i kuchnią. Dodatkowo do dyspozycji pozostaje do zagospodarowania poddasze, zaś całość będzie wieńczyć dwuspadowy dach. Budynek świetlicy będzie przyłączony do sieci, teren wokół świetlicy również zostanie zagospodarowany. Całkowita wartość inwestycji to 1.362.000 zł., z czego ok. 977 tys. zł. pochodzi z Programu Operacyjnego “Rybactwo i Morze”.

 

Przypomnijmy, że budowa nowej świetlicy w Popowie poprzedzona była w styczniu b.r. spotkaniem z mieszkańcami, na którym omawiano kwestię technicznego i architektonicznego wyglądu budynku. Teraz pozostaje nam czekać na finalny efekt prac budowlanych, nowa świetlica na pewno spełni oczekiwania mieszkańców Popowa.