Warszaty ratownicze na jeziorze w Dargocicach

W ubiegły weekend młodzież trenująca w Fundacji Pływamy i Ratujemy miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach ratowniczych na jeziorze w Dargocicach.

W sobotę 15 maja młodzi ludzie wzięli udział w ćwiczeniach obejmujących wszystkie niezbędne elementy: pierwsza pomoc, rzuty, skoki z motorówki, holowanie, wchodzenie na motorówkę z wody. Wszystko niezmiernie ważne, każdy element precyzyjnie dopracowany, by młodzi ludzie mogli w przyszłości zapobiec tragedii i uratować komuś życie.

W drugi dzień warsztatów 16 maja, w niedzielę młodzież wykorzystała w praktyce przypomnianą poprzedniego dnia wiedzę – symulowane akcje ratownicze z udziałem rodziców w roli tonących, pierwsza pomoc i najbardziej atrakcyjne – kursy motorówką. Ostatni element jest wstępem do kolejnego kursu, który najstarsi nasi adepci rozpoczną już w czerwcu – kursu sternika motorowodnego. Ostatnia część naszych warsztatów odbędzie się prawdopodobnie pod koniec czerwca na plaży w Kołobrzegu. Podczas odbytych zajęć instruktorzy zgodnie z zapowiedzią wybrali dwie osoby, które są już gotowe do odbycia dwudniowych praktyk na plaży podczas nadchodzących wakacji.

Jednak, w związku z tym, że nasza grupa jest naprawdę bardzo mocna, podczas warsztatów na morzu grupa praktykantów może się powiększyć pod warunkiem prawidłowego wykonania wszystkich zadań. W czasie, kiedy starsza grupa ratownicza uczestniczyła w warsztatach na jeziorze, NOWA GRUPA ratownicza ćwiczyła pierwsze elementy na basenie w Ustroniu Morskim na swoich pierwszych zajęciach. To wspaniała wiadomość, że tylu młodych ludzi chce zdobywać kwalifikacje Ratownika WOPR.

Jesteśmy od wrażeniem tak dużego zainteresowania naszymi zajęciami i cieszymy się, że coraz więcej osób obdarza nas takim zaufaniem. Grupy trenują na co dzień pod kierunkiem trener Justyny Rutkowskiej pod patronatem instruktorów WOPR z Kołobrzegu WOPR Oddział Powiatowy Kołobrzeg. Nasza młodzież podlega pod Zachodniopomorskie Wopr. A szkolenie wspiera Program Społecznik Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Młodzieżowa Rada Województwa Zachodniopomorskiego