Data 20 maja 2016 r. wpisała się na stałe w historię Przedszkola Samorządowego w Mścicach, gdyż tego dnia odbyła się szczególna uroczystość uświęcająca nadanie nazwy przedszkolu. W lutym 2016 r. Rada Gminy w Będzinie podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy dla Przedszkola Samorządowego w Mścicach.
Wybór nazwy poprzedziły działania całej zbiorowości przedszkolnej. W ubiegłym roku przeprowadzono konkurs, w którym wzięły udział dzieci wraz z rodzicami. Większością głosów wygrało imię „Promyki Bałtyku”, które oddaje nastrój i charakter  przedszkola.  Promyk kojarzy się nam z ciepłem, miłym dotykiem, przyjaźnią. Niewątpliwie, w hierarchii uczuć – przyjaźń zajmuje jedno z najwyższych i najcieplejszych miejsc, a być może dla wielu ludzi- najwyższe. A słowo Bałtyk nawiązuje do naszej nadmorskiej lokalizacji. Dlatego też Przedszkole Samorządowe im. „Promyki Bałtyku” to miejsce, gdzie dzieci uczą się  trudnej sztuki dzielenia ciepłymi uczuciami, emocjami, jak również wybaczania, tolerancji, poszanowania wartości wyznawanych przez innych oraz wrażliwości na to, co dzieje się z drugim człowiekiem.
Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości, m.in. Wójt Henryk Broda, Przewodniczący Rady Gminy w Będzinie Andrzej Nożykowski wraz z radnymi, Elżbieta Góral – Radna Rady Powiatu Koszalińskiego, ks. Włodzimierz Milewski, dyrektorzy z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, placówek kulturalnych, kierownicy instytucji, z którymi od lat współpracuje przedszkole, przyjaciele przedszkola, rodzice oraz dzieci.
W części oficjalnej odbyły się przemówienia pani Dyrektor Przedszkola Elżbiety Nożykowskiej, zaproszonych gości oraz poświęcenie i uroczyste odsłonięcie tablicy przedszkola. Bardzo miłym akcentem były liczne słowa uznania o pracy i sukcesach przedszkola oraz upominki od Rady Rodziców i gości skierowane na ręce pani dyrektor upamiętniające to wydarzenie.
Kolejnym punktem programu był występ artystyczny przedszkolaków. Scenariusz został napisany przez pana Zygmunta Królaka, który wielokrotnie dzielił się z swoją twórczością. Dzieci zachwyciły gości swoimi zdolnościami aktorskimi i wokalnymi. Wiele wzruszeń dostarczyły występy wokalne absolwentów Przedszkola Samorządowego im. „Promyki Bałtyku”.
W tym dniu w placówce odbył się także Festyn Rodzinny „Spotkanie Pokoleń”. Wiele atrakcji dzieciom i rodzicom dostarczyły zabawy z piratkami, dmuchane zamki oraz loteria fantowa.
Przygotowanie uroczystości wymagało wiele pracy i wysiłku dlatego jeszcze raz składamy gorące i serdeczne podziękowania wszystkim wspierającym przedszkole osobom.

Dziękujemy wszystkim firmom, instytucjom i osobom prywatnym za  pomoc w organizacji Festynu Rodzinnego. Dzięki Państwa ofiarności i zaangażowaniu  impreza dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i radości dzieciom i wszystkim uczestnikom festynu.

[av_gallery ids=’10457,10456,10458,10459,10460,10461,10462,10463,10464′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ av_uid=’av-vtkd4n’]